Publicēts

Atbalsts vecakiem

Ievietoja Admin

No 2010. gada aprīļa nodibinājums „Vidzemes reģionālais atbalsta centrs DARDEDZE” uzsāka realizēt   projektu „Atbalsts vecākiem”, kuru  finansiāli atbalstīja Sorosa fonds- Latvija Ārkārtas palīdzības fonda ietvaros. Projekta kopējais budžets 12 842 eiro. Plašāka informācija par Sorosa fonda- Latvija atbalsta virzieniem pieejama internetā www.sfl.lv

            Projekta ietvaros tika aprīkota trešā  stāva zāle, lai varētu pilnvērtīgi strādāt ar vecāku apmācību un atbalsta  grupām. Projekta ietvaros tika piesaistīts mākslas un deju terapeiti, lai uzlabotu no vardarbības cietušo bērnu un sieviešu sociālās rehabilitācijas pakalpojumu. Tika izdots informatīvais materiāls par centru. Tika piedāvātas 3 apmācības programmas vecākiem.

            Apmācību programma „Bērnu emocionālā audzināšana” domāta vecākiem, kuri vēlas uzlabot savas spējas  bērnu audzināšanā un veidot pozitīvas attiecības ar saviem bērniem, kā arī tiem vecākiem, kam jau radušās grūtības savu bērnu audzināšanā.

            Nodarbībās tika ietverta informācija par bērna attīstības stadijām, tika doti praktiski ieteikumi bērna veiksmīgai audzināšanai, vadoties pēc principiem, kas veicina bērna emocionālo attīstību.

            Mērķa grupa vecāki, kuriem vismaz viens  bērns ir vecumā līdz 7 gadiem. Grupas vadītāja Vineta Gončare un Agita Dreiblate.

            Sadarbībā ar Valmieras pilsētas Sociālo dienestu tika realizēta „Uzvedības korekcijas apmācības programma vecākiem” , kura sastāvēja no  3 daļām.

            Pirmā daļa- Apmācības „Motivācijas veidošana vecākiem”. Iespējas vecākiem apzināt savus personīgos resursus, dzīves vērtības un mērķus. Programmas vadītājas Indra Priede un Iveta Mendziņa.

            Otrā daļa –Apmācības „Vecāku prasmes un zināšanas bērnu audzināšanā”. Apmācības programma vecākiem, kuri vēlējās pilnveidot vecāku prasmes bērna ar uzvedības problēmām audzināšanā, kā arī prasmes konfliktu risināšanā un stresa pārvarēšanā. Programmas vadītājas Indra Priede un Vija Toča.

            Trešā daļa- apmācības „Vecāku un bērnu savstarpējās attiecības”. Šajā apmācību programmas daļā vecākiem bija iespēja pilnveidot zināšanas par ģimenes emocionālo veselību, vecāku un bērnu piesaisti, kā arī saņemt izglītojošu informāciju par vardarbību ģimenē un ģimenes konfliktu risināšanas iespējām. Programmas vadītājas Indra Priede un Iveta Mendziņa.

            Apmācības programma „Iedrošinājums vecākiem” Mērķauditorija vecāki, kuru bērnu vecums ir no 7 – 16 . Programma vecākiem palīdzēja atrast resursus sevī  un iegūt atbalstu.Programmas vadītāja Iveta Kreišmane.

Projekta vadītāja

 Eva Sāre – Aizsilniece

sorosa-fonds-latvija

Talāk

saziņa