Šogad februāris mums dāvājis sniegotas dienas ar apsnigušiem mājas jumtiem, apsarmojušiem kokiem, kā arī dāvājis bērniem neaizmirstamus ziemas priekus. Senie latvieši februāri devēja par sveču mēnesi, kad lēja sveces.
Centrā Valdardze bērni kopā ar audzinātājām Santu un Ilzi darbojās sveču liešanas darbnīcā, veidojot dažādas formas, krāsu sveces, kas bērniem radīja lielu prieku un interesi.
Priecāsimies, ja mājās neizdegušās svecītes nevis izmestu atkritumos, bet gan rastu iespēju nogādāt mums, lai varētu šādas radošās darbnīcas biežāk uzrīkot.
Aicinām Valmieras un Valmierai tuvējo apkaimju pieaugušos iedzīvotājus, kuri vēlas atmest smēķēšanu, pieteikties smēķēšanas atmešanas grupā*. Nodarbības būs bez maksas un notiks no 16. februāra līdz 9. martam, biedrības “Atspēriens” telpās, Garā iela 9, Valmiera.
Informatīvā smēķēšanas atmešanas atbalsta grupas nodarbība notiks sestdien, 16. februārī no plkst. 11.00 – 12.30. Tās laikā būs iespēja iepazīties ar grupas vadītāju, kvalificētu psiholoģi Laumu Tīsu, kā arī uzzināt vairāk par turpmākām nodarbībām. Pārējās 3 atbalsta grupas nodarbības plānotas vienu reizi nedēļā, sestdienās, sākot no 23.februāra, no plkst. 11.00 – 14.00.
Uz nodarbībām aicinām ikvienu pilngadīgu, smēķējošu Valmieras vai Valmierai tuvējo apkaimju iedzīvotāju, kurš vēlas atmest smēķēšanu vai ir saņēmis veselības aprūpes speciālista rekomendācijas pārtraukt smēķēšanu un ir motivēts to darīt.
Aicinām pieteikties gan tos, kuri pirmo reizi domā par smēķēšanas atmešanu, gan arī tos, kuri jau kādreiz mēģinājuši atmest, bet nav izdevies. Nodarbību laikā speciālista vadībā būs iespēja saņemt palīdzību un atmest smēķēšanu, kā arī apgūt jaunas iemaņas, kā veiksmīgi pārvarēt vēlmi atsākt smēķēšanu pēc atbalsta grupas nodarbību noslēguma.
PIETEIKŠANĀS. Aicinām pieteikties, izmantojot interneta vietni www.nesmekesu.lv vai sūtīt pieteikumus uz e-pasta adresi atbalsts.atmesanai@gmail.com, e-pastā norādot sekojošu informāciju – “Vārds, uzvārds, tālr. numurs, – Valmieras grupa”. Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar organizatoriem, zvanot uz tālruņa numuru – 26180109.
Vairāk informācijas: ESparveselibu.lv, nesmekesu.lv
* Atbalsta grupa notiek Veselības ministrijas projekta “Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” ietvaros. Līdz 2019. gada martam visā Latvijā notiks 50 smēķēšanas atmešanas atbalsta grupu nodarbības.
Pilotprojekts smēķēšanas atmešanai norisinās LR Veselības ministrijas ESF projekta “Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” (identifikācijas Nr.9.2.4.1/16/I/001) ietvaros. Pilotprojektu realizē personu apvienība “Atkarības speciālistu apvienība”.
2016.gada 31.oktobrī noslēdzas projekts „Profesionālās darbības pilnveidošana “Centrā Valdardze””. Projektā tika realizētas vairākas aktivitātes, kas būtiski uzlaboja centra iekšējos un ārējos profesionālos darba procesus.
Pieaicinot ekspertus, tika novērtēta „Centrs Valdardze” sociālo pakalpojumu sniedzēju kvalitāte un izvērtēta dokumentu aprite atbilstoši normatīviem aktiem.
Nevalstiskajam sektoram, mainoties normatīviem aktiem, mērķgrupas vajadzībām un citiem jauninājumiem sociālajā jomā, atkārtoti ik pa laikam nepieciešams no jauna izvērtēt sociālo pakalpojumu sniedzēju kvalitāti pēc novērtējuma metodikas. Sniedzot pakalpojumu ir nepieciešama piesaistīt dažādu nozaru ekspertus, lai uzlabotu centra darbību un nodrošinātu centra ilgtspēju.
„Centrs Valdardze” darbojas jau 11 gadus, pildot valsts un pašvaldības deleģētas funkcijas, sniedzot sociālās rehabilitācijas pakalpojumus. Aizstāvot vardarbībā cietušās personas tiesību aizsardzības institūcijās, ir svarīga sagatavoto dokumentu kvalitāte un pareiza dokumentu aprite un uzglabāšana. Ņemot vērā grozījumus Arhīva likumā daļa biedrības un nodibinājumi tiks pakļauti Valsts arhīva uzraudzībai. Šī projekta ietvaros „Centrā Valdardze” ar ekspertu lietvedības un arhivēšanas jautājumos, sagatavoja nomenklatūru nākošajam gadam, izvērtēja un apstrādāja dokumentus pēc normatīvo aktu prasībām.
Projektā tika realizētas aktivitātes darbinieku profesionālās kompetences paaugstināšanā, apmācību un supervīziju nodrošināšanā.
Nodibinājums „Centrs Valdardze” ir sociālā pakalpojuma sniedzējs vardarbībā cietušām personām. No sociālā pakalpojuma kvalitātes un centra speciālistu profesionālās darbības ir atkarīga mērķgrupas (vardarbībā cietušo personu) tālākā dzīve un integrācija sabiedrībā. 32 stundu apmācību nodrošināja lektore Laila Balode un supervīzijas nodrošināja Nikola Dzina.
Tika izveidota jauna mājas lapa www.centrsvaldardze.lv, lai uzlabotu informācijas publicēšanu. Projekta ietvaros tika izanalizēta un uzlabota saturiskā sadaļa mājas lapai www.valdardze.lv, kura tiek pārnesta uz jauno mājas lapu, lai aktualizētu centra pamatdarbību. Tika izveidota informācijas pieejamība arī sociālā tīklā – www.facbook.com . Esošā mājas lapa www.valdardze.lv tiks uzturēta līdz brīdim, kad tiks pārnesta tajā esošā informācija uz jauno mājas lapu un sadarbības partneri būs ieguvuši informāciju un izmantos jauno mājas lapu.
Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem
No 2016.gada 1.jūniju līdz 31.oktobrim „Centrs Valdardze” realizē projektu „Profesionālās darbības pilnveidošana „Centrā Valdardze””. Projekta ietvaros notiek apmācības nodibinājuma „Centrs Valdardze” speciālistiem. Apmācības vada lektore Laila Balode. Nodarbību tēmas- vardarbības seku simptomi, bērnu attīstības galvenās sfēras dažādos vecumposmos, piesaiste, tās veidi un nozīme, saskarsmes prasmes, iedzimtās bērna īpašības, vecāka audzināšanasstili un personības iezīmes, personības attīstības līmeņi.
Projekta mērķis ir paaugstināt „Centrs Valdardze” kapacitāti publisko pakalpojumu sniegšanā. Realizējot projekta aktivitātes, nodrošināt organizācijas darbību, sniedzot valsts un pašvaldības deleģēto sociālo rehabilitācijas pakalpojuma sniegšanā, atbilstoši spēkā esošo normatīvo aktu prasībām.
Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem